To provide an opportunity for youth in the Amherst-Pelham Regional School District, Hadley, Sunderland, Belchertown and surrounding communities to play organized hockey. To instill a sense of honesty, courage, and respect in our youth, as well as teach t

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Tue 01/07/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mullins Center Practice 8:30p 9:30p  >14U> Bantam White Practice (half-ice)    SR 
8:30p 9:50p  >14U> Bantam Red Practice (80)    SR 
 Wed 01/08/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holyoke, Fitzpatrick 7:00p 7:50p  >10U > Squirt Red Practice (half-ice)    SR 
7:00p 7:50p  >10U > Squirt White Practice (half-ice)    SR 
8:00p 8:50p  >12U > Peewee White Practice (half-ice)    SR 
8:00p 8:50p  >12U > Peewee Red Practice (half-ice)    SR 
 Thu 01/09/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Orr Rink 6:30p 7:30p  >12U > Peewee Red Practice (half-ice)    SR 
6:30p 7:30p  >12U > Peewee Blue Practice (half-ice)    SR 
Mullins Center Practice 6:00p 6:50p  >8U > Mite Red Practice (half-ice)    SR 
6:00p 6:50p  >8U > Mite White Practice (half-ice)    SR 
6:00p 6:50p  >8U > Mite Blue Practice (half-ice)    SR 
6:00p 6:50p  >Girls Division> Girls 14U Practice (half-ice)    SR 
7:00p 8:00p  >10U > Squirt White Practice (half-ice)    SR 
7:00p 8:20p  >10U > Squirt Red Practice (80)    SR 
8:30p 9:50p  >14U> Bantam White Practice (half-ice)    SR 
8:30p 9:30p  >14U> Bantam Red Practice (half-ice)    SR 
 Fri 01/10/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Waterville Valley 2:40p 4:00p  >14U> Bantam Red Tournament Jr. Crusaders   PG 
Mullins Center Practice 5:30p 6:20p  >8U > Mite Red Practice (half-ice)    SR 
5:30p 6:20p  >8U > Mite White Practice (half-ice)    SR 
5:30p 6:20p  >8U > Mite Blue Practice (half-ice)    SR 
6:30p 7:20p  >10U > Squirt Red Practice (half-ice)    SR 
6:30p 7:20p  >10U > Squirt White Practice (half-ice)    SR 
 Sat 01/11/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Orr Rink 8:00a 9:10a  >14U> Bantam White Practice (Full Ice)    SR 
9:20a 10:30a  >Girls Division> Girls 14U Practice (Full Ice)    SR 
Waterville Valley 6:40p 8:00p  >14U> Bantam Red Tournament New England Edge   PG 
7:00p 8:20p  >14U> Bantam Red Tournament Stamford   PG 
Mullins Center 7:30a 8:30a  >12U > Peewee Red Game Holy Name Sousa    
8:40a 9:40a  >12U > Peewee White Game Ludlow   SS 
9:50a 10:50a  >12U > Peewee Blue Game Nonotuck   DH 
Mullins Center Practice 1:00p 2:20p  >In House> Learn To Skate LTS    SR 
2:30p 3:50p  >In House> Learn To Play LTP    SR 
2:30p 3:50p  >Girls Division> Girls In-House Practice (half-ice)    SR 
Collins-Moylan Arena 9:00a 10:00a  >8U > FCHA Game Mite Blue   TM 
Smead Arena 7:00a 8:00a  >8U > Ludlow  Game Mite White   TM 
8:10a 9:10a  >8U > Ludlow  Game Mite Red   TM 
 Sun 01/12/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Mullins Center 7:00a 8:00a  >8U > Mite Red Game Capitals   TM 
7:00a 8:00a  >8U > Mite White Game Holy Name Bates   TM 
8:10a 9:10a  >10U > Holy Name Tabb Game Squirt White   MAG 
9:20a 10:50a  >14U> Bantam White Game Westfield   BR 
Collins-Moylan Arena 10:40a 11:40a  >10U > FCHA Game Squirt Red    
Holyoke, Holyoke, Fitzpatrick 3:00p 4:30p  >Girls Division> Girls 14U CGHL Stamford Lady Sharks U14   EB 
West Hartford, Veterans Memorial Rink 10:45a 11:45a  >Girls Division> Girls 12U (Part-time) Ind. Game Capital Wolves   EF 
West Springfield, Olympia-Rink 1 9:20a 10:20a  >12U > WTM Game Peewee White   SS 
West Springfield, Olympia-Rink 2 8:00a 9:00a  >12U > Holy Name  Game Peewee Blue    
West Springfield, Olympia-Rink 3 8:10a 9:10a  >In House> Novice White Game Holy Name Black   TM 
8:10a 9:10a  >In House> Novice Blue Game WTM Red   TM 
10:10a 11:10a  >In House> Novice Red Game WTM White   TM 
10:10a 11:10a  >In House> Holy Name Green Game Novice Maroon    TM 
Amelia Park 11:30a 12:30p  >12U > Westfield Red Game Peewee Red   RR